درمان خروپف شبانه

بررسی انواع خروپف-خروپف از دهان

خروپف از دهان غالبا:

هنگامی اتفاق میافتد که وجود بافتی بین فضای بین دهان و گلو جریان یافتن هوا را سخت نماید.( برای مثال داشتن زبان کوچکی که بزرگتر از حد معمول باشد) هنگام عبور هوا از این فضای کوچک،بافت مورد نظر شروع به لرزش کرده که در نتیجه آن صدایی تولید میگردد که همان صدای خروپف میباشد.

آزمون خانگی جهت بررسی نوع خروپف:

گام اول:

دهان خود را باز کرده وسعی کنید صدای خروپف ایجاد کنید.

گام دوم:

صدایی که در مرحله قبل با دهان باز ایجاد کرده اید را سعی کنید اینبار با دهان بسته ایجاد نمایید.اگر صداهای ایجاد شده توسط شما،در گام های ۱و۲ باهم متفاوت بود احتمالا خروپف شما در دسته بندی خروپف از دهان قرار میگیرد.

 *تنفس از دهان در طول شب و خشکی دهان هنگام بیدار شدن از دیگر نشانه های خروپف از دهان میباشند.

 

 

ابزارهای جدید ضدخروپف زیر برای افرادی که دچار این نوع خروپف میباشند توصیه میگردد:

 

پلاک ضدخروپف Sleep Aid mouthpiece

این دستگاه جلوگیری از خروپف ،مناسب برای از انواع خفیف تا متوسط آپنه انسدادی خواب ،بروکسیم، دندان قروچه و TMJ ( اختلالات مفصل مندیبولار ) مناسب میباشد. Sleep Aid mouthpiece به آرامی فک پایین را به جلو می راند و از این طریق راه هوایی را متسع میکند .این  دستگاه درمان جدید خروپف از مواد گرید پزشکی ساخته شده و عاری از لاتکس و بیس فنول آ است.

 

دستگاه ضدخروپف چانه بند

چانه ‌بند ضدخروپف  با بسته نگه داشتن دهان هنگام خواب از خروپف جلوگیری میکند و یکی از راه های جدید درمان خروپف محسوب میگردد.یکی از کاربرد های این دستگاه درمان خروپف ، برای بیمارانی است که از دستگاه های کمک تنفسی سی پپ و یا بای پپ استفاده میکنند و تمایل دارند بجای استفاده از ماسک های دهان و بینی ، فقط از ماسک های بینی استفاده کنند لذا برای بسته ماندن دهان در طول شب نیاز به چانه بند دارند.

 

چانه بند ضد خروپف

کمربند ضدخروپف

با خوابیدن طاق باز، نیروی گرانش بر بافت نرم گلو تاثیر گذاشته و با پایین کشیدن آن، راه هوایی فرد را باریک کرده و یا منجر به افتادن زبان داخل حلق میگردد. استفاده‌ از کمربند ضد خروپف ( Anti snore belt ) مانع طاق باز خوابیدن فرد حتی به‌ صورت ناخودآگاه شده و ازاین‌ طریق، خروپف وی را کاهش می‌دهد.کمربند ضد خروپف باعث می‌شود پس‌از غلت زدن به بدن فرد فشار وارد شود و درنتیجه او را مجبور به خوابیدن بر پهلو می‌نماید. بدین ترتیب، خواب او به طبیعی‌ترین شکل ممکن اصلاح شده و اختلالات خواب خود فرد و نیز اطرافیان او به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *