درمان خروپف شبانه

بررسی انواع خروپف-خروپف ناشی از افتادگی زبان

بررسی انواع خروپف-خروپف ناشی ار افتادگی زبان

علت خروپف در افرادی که مبتلا به این نوع خروپف میباشند شل شدگی عضلات زبان و افتادن آن در حلق و لذا مسدود کردن راه هوایی گلو در هنگام خواب میباشد که این امر منجر به وقفه تنفسی و خروپف میگردد.

 .

آزمون خانگی جهت بررسی نوع خروپف:

گام اول

دهان خود را باز کرده و سعی کنید صدای خروپف ایجاد نمایید.

گام دوم

زبان خود را تا حد امکان از دهان خارج کرده و آرام با دندان هایتان زبان را گاز بگیرید.سعی کنید مجدد مانند گام قبل صدای خروپف ایجاد کنید اگر در این صورت صدا بصورت محسوسی کاهش پیدا کرده و یا بطور کلی قطع شد احتمالا شما مبتلا به خروپف ناشی از افتادگی زبان میباشید.

 

ابزارهای جدید ضدحروپف زیر برای افرادی که دچار این نوع خروپف میباشند توصیه میگردد:

 

دستگاه ضد خروپف زبان گیر

در برخی افراد علت خروپف شبانه و حتی آپنه خواب افتادن زبان در گلو و مسدود شدن راه هوایی میباشد.لذا زبان گیر یا نگهدارنده زبان علاوه بر درمان خروپف و کاهش آن ، به درمان آپنه تنفسی ضعیف تا متوسط نیز کمک میکند. بدین ترتیب که به آرامی زبان را به جلو رانده و از افتادن آن به عقب گلو و انسداد راه هوایی جلوگیری کرده و از این طریق به درمان خرخر کمک می کند.طراحی این وسیله جدید درمان خروپف بگونه ای بوده که بدون تاثیرپذیری از سایز و فرم دهان فرد قابل استفاده است. بعلاوه، بدلیل درگیر نکردن فک ، پس از استفاده درد یا ناراحتی فک را به دنبال ندارد.

 

کمربند ضدخروپف

با خوابیدن طاق باز، نیروی گرانش بر بافت نرم گلو تاثیر گذاشته و با پایین کشیدن آن، راه هوایی فرد را باریک کرده و یا منجر به افتادن زبان داخل حلق میگردد. استفاده‌ از کمربند ضد خروپف ( Anti snore belt ) مانع طاق باز خوابیدن فرد حتی به‌ صورت ناخودآگاه شده و ازاین‌ طریق، خروپف وی را کاهش می‌دهد.کمربند ضد خروپف باعث می‌شود پس‌از غلت زدن به بدن فرد فشار وارد شود و درنتیجه او را مجبور به خوابیدن بر پهلو می‌نماید. بدین ترتیب، خواب او به طبیعی‌ترین شکل ممکن اصلاح شده و اختلالات خواب خود فرد و نیز اطرافیان او به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *