تست خواب

تست خواب

تست خواب چیست؟

برای خواب مناسب لازم است کلیه اختلالات تنفس ی مجاری هوایی فوقانی و تحتانی مورد بررسی قرار گیرد و برحسب مشکلات موجود درمان مناسب ارائه گردد. تست خواب که تحت عنوان پلی سومنوگرافی و پلی گرافی نیز شناخته میشود،تستی تشخیصی است که به پزشک کمک میکند اختلالات تنفسی و مشکلات خواب افراد مانند بی خوابی مزمن،خواب بسیار عمیق، آپنه خواب، خروپف،پای بی قرار،تغییر ناگهانی در مراحل خواب افت سطح اکسیژن تغییرات ضربان قلب و سایر  به مشکلات راشناسایی کند.

 

 

تست خواب

چه کسانی نیاز به انجام تست خواب دارند؟

اختلال خواب در افراد مختلف بشکل های گوناگونی ظاهر میشود.

برخی فقط در خواب نشانه هایی بروز میدهند مانند خروپف تنگی و قطعی نفس و بیقراری…

و بعضی دیگر از سردردهای صبحگاهی خواب آلودگی در طول روز بیحالی و بیحوصلگی افسردگی فراموش کردن مطالب تنگی نفس در هنگام راه رفتن شکایت دارند.

بطور کلی میتوان گفت دیده شدن حداقل 3مورد موارد ذکر شده نشانه اختلال خواب است و نیاز سریع به بررسی دارد.

تست خواب کجا و چگونه انجام میگیرد؟

همانطور که گفته شد تست خواب تحت عنوان پلی سومنوگرافی نیز شناخته میشود.منظور از پلی سومنوگرافی تست خواب کاملی است که در کلینیک های تخصصی انجام میگردد.بدین ترتیب که بیمار طبق دستور پزشک یک شب در کلینیک خواب بستری شده و نشانه های او بررسی میگردد. این تست تخصصی که با اتصال  تعداد مشخصی لید به بدن فرد انجام میگردد سیگنال های مغزی،قلبی و عضلانی،افت سطح اکسیژن تعداد و نوع آپنه خواب و موارد دیگری را مورد بررسی قرار میدهد.

 

تست خواب-صبامد

آیا در منزل میتوان تست خواب را انجام داد؟

با وجود کامل بودن این تست،بسیاری از افراد بدلیل تغیر مکان در شب تست خواب قادر به خوابیدن نیستند همچنین برخی دچار استرس های شدید شده و این اتفاق در نتیجه تست خواب آنها اثرمیگذارد،لذا این افراد ترجیح میدهند تست خواب را در منزل انجام دهند.تست خواب خانگی فاقد لیدهای سنجش سیگنال مغزی و عضلانی است اما در آن تعداد آپنه خواب به تفکیک نوع،کاهش سطح اکسیژن و تغییزات ضربان قلب مشخص میگردد لذا بسیاری از پزشکان نتیجه آنرا قابل استناد میدانند.

هزینه تست خواب چقدر است؟

هزینه تست خواب با توجه به مرکز انجام دهنده(کلینک خواب بیمارستان،کلینیک خواب خصوصی و انجام تست خواب در منزل)میتواند متفاوت باشد.

 

اقدامات بعد از انجام تست خواب چیست؟

اختلال خواب چیست؟

آپنه خواب چیست؟

برای رفع آپنه خواب چه میتوان کرد؟

چگونه میتوان خروپف را رفع کرد؟

دستگاه ضد خروپف چیست؟

دستگاه ضدخرپف چگونه عمل میکند؟

 

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره۶۶۱۷۵۷۶۰-۰۲۱ ۶۶۱۷۷۵۷۸-۰۲۱و تماس حاصل فرمایید.

همچنین از طریق واتس اپ یا تلگرام ما میتوانید سوالات خود را مطرح فرمایید.۰۹۳۳۴۲۸۸۸۱۳

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *