اختلال خواب

اختلال خواب

اختلال خواب چیست؟

برای بسیاری از افراد پیش آمده که نتوانند بخوابند،با حالتی مانند خفگی از خواب بیدار شوند یا کسی متوجه قطعی تنفس آنها شده باشد،گاهی نیز صدای خروپف آنها بقدری زیادبوده که باعث آزار اطرافیان گشته است همچنین افراد زیادی باسردردهای صبحگاهی،خستگی و خواب آلودگی روزانه، افزایش ناگهانی قندخون،افسردگی و…مواجه هستند، موارد ذکر شده تنها بخشی از اختلال خواب میباشند.

 

 

علت خواب زیاد چیست؟

علت خواب آلودگی زیاد در طول روز چه میتواند باشد؟

اگر به خواب مانند یک پروسه پله پله نگاه کنیم،یک  فرد سالم با طی کردن این پله ها طبق چارت اصلی آن(که به آن خواهیم پرداخت)از مرحله بیداری تدریجا وارد مرحله عمیق خواب شده و مجددا پس از طی این سیکل وارد سیکل بیداری شده و نهایتا بیدار میشود.اما برخی از افراد بعلل مختلف که یکی از آنها وقفه تنفسی یا آپنه خواب است سیکل خواب رو بصورت معیوب طی کرده و در نتیجه صبح بعد از بیدار شدن و در طول روز هنگام فعالیت احساس خواب آلودگی شدید میکنند.

 

آپنه خواب چیست؟

منظور از آپنه خواب قطع تنفس فرد هنگام خواب است.تعداد آپنه خواب در افراد مختلف بسته به سن وزن عادات غذایی و سایر موارد ممکن است متفاوت باشد،اما بطور میانگین هر فرد سالم بین 0تا5بار در ساعت ممکن است دچار آپنه خواب گردد،بالاتر رفتن این عدد خطرافزایش قند خون ناگهانی(بخصوص در افراد دیابتی)،افسردگی،چاقی،آلزایمر،تاکی کاردی،سکته و مرگ را بالا میبرد و باید بسرعت پیگیری و درمان شود.

آپنه خواب

برای رفع خواب آلودگی در طول روز چه میتوان کرد؟

تست خواب چیست؟

برای رفع آپنه خواب چه میتوان کرد؟

چگونه میتوان خروپف را رفع کرد؟

دستگاه ضد خروپف چیست؟

دستگاه ضدخرپف چگونه عمل میکند؟

 

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره66175760-021 66177578-021و تماس حاصل فرمایید.

همچنین از طریق واتس اپ یا تلگرام ما میتوانید سوالات خود را مطرح فرمایید.09334288813

تست خواب

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] خواب مناسب لازم است کلیه اختلالات تنفسی مجاری هوایی فوقانی و تحتانی مورد بررسی قرار گیرد و […]

  2. […] مشکلات خواب افراد مانند بی خوابی مزمن،خواب بسیار عمیق،آپنه خواب،خروپف،پای بی قرار،تغییر ناگهانی در مراحل خواب افت سطح […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *