درمان خروپف

درمان خروپف

خروپف در اثر مسدود شدن بخشی از راه هوایی ایجاد می شود و خروپف بزرگسالان یکی از علل رایج اختلالات خواب آنهاست. پس از خواب، ماهیچه های سقف دهان، گلو و زبان استراحت می کنند و اگر این ماهیچه ها بیش از حد آزاد باشند، ممکن است به عقب گلو برگشته و راه هوایی را مسدود سازند. هوای عبوری از این مسیرها حین تنفس سبب ارتعاش بافت های آزاد شده و این ارتعاش صدایی وزوز مانند به نام خرخر ایجاد می کنند. خوشبختانه، در سال های اخیر وسایل کمک درمانی بسیاری تحت عنوان “دستگاه ضد خروپف” به کمک درمان خروپف در خواب آمده اند که در ادامه به ۴ مورد از برترین قطعات دهانی آنها اشاره می کنیم:

۴ دستگاه ضد خروپف برتر سال ۲۰۱۷

۱٫ دستگاه ضد خروپف VitalSleep

این محصول که رتبه اول را به خود اختصاص داده، کمترین مرجوعی را میان مصرف کنندگان داشته است. این دهانی ضد خروپف  به آرامی فک پایین را به جلو می راند تا راه هوایی فرد را باز نگه دارد. جریان هوای بهبودیافته خروپف را کم کرده و به فرد اجازه می دهد در خواب ساده تر و طبیعی تر نفس بکشد. این وسیله قابل قالب گیری و قابل تنظیم بوده، اندازه یا شکل دهان فرد اختلالی در عملکرد آن ایجاد نمی کند و در دو سایز وجود دارد که نوع بزرگتر برای آقایان و نوع دوم برای بانوان توصیه می شود.

درمان خروپف

اگر فرد قصد افزایش جریان هوایی خود را داشته باشد می تواند اندازه ورودی را بازتر کند. دستگاه ضد خروپف VitalSleep به عنوان یک وسیله پزشکی در امریکا ثبت شده و توسط FDA بعنوان ابزاری ایمن و موثر جهت درمان خروپف شناسایی شده است. این قطعه دهانی ضد خروپف نیز مانند سایر همتایان خود از مواد گرید پزشکی غیر سمی ساخته شده و عاری از لاتکس و بیس فنول آ است.

۲٫ دستگاه ضد خروپف Good morning snore solution

زبان گیر یا نگهدارنده زبان علاوه بردرمان خروپف و کاهش آن، به درمان آپنه تنفسی ضعیف تا متوسط نیز کمک کند. بدین ترتیب که به آرامی زبان را به جلو رانده و از افتادن آن به عقب گلو و انسداد راه هوایی جلوگیری کرده و از این طریق به درمان خرخر کمک می کند. طراحی این زبان گیر ضد خروپف به گونه ای بوده که بدون تاثیرپذیری از سایز و فرم دهان فرد قابل استفاده، نرم و انعطاف پذیر بوده و استفاده آسانی دارد. به علاوه، به دلیل درگیر نکردن فک، پس از استفاده درد یا ناراحتی فک را به دنبال ندارد. کارایی زبان گیر ضد خروپف از نظر بالینی ثابت شده و مقاله ای در سال ۲۰۰۸ در ژورنال “خواب و تنفس”، توانایی این وسیله را در درمان خروپف نشان داده است. زبان گیر ضد خروپف توانسته تا 85 درصد خروپف افراد مبتلا به آپنه تنفسی خفیف در خواب را کاهش دهد. این وسیله بعنوان وسیله پزشکی کلاس ۱ در کانادا و اروپا و کلاس ۲ در  FDA به ثبت رسیده است.

  

۳٫ دستگاه ضد خروپف ZQuiet

این محصول نیز یکی دیگر از قطعات دهانی ضد خروپف  بوده که فک پایین را به جلو رانده و نیاز به قالب گیری ندارد. در این محصول دو قطعه متفاوت وجود دارد و اگر قطعه اول نتیجه دلخواه را ایجاد نکرد، قطعه دوم فک را بیشتر به جلو هدایت می کند. استفاده از این وسیله ضد خروپف مانع حرکت فک نشده  و جهت خوابیدن فرد را تحت تاثیر قرار نمی دهد. این وسیله بعنوان وسیله پزشکی کلاس ۲ در FDA به ثبت رسیده است.

درمان خروپف

۴٫ دستگاه ضد خروپف Sleep Aid mouthpiece

 

این  قطعه دهانی برای جلوگیری از خروپف، انواع خفیف تا متوسط آپنه انسدادی خواب ، بروکسیم، دندان قروچه و TMJ (اختلالات مفصل مندیبولار) که به آرامی فک پایین را به جلو می راند و از این طریق راه هوایی را متسع کرده و جریان هوا بدون وجود ممانعت را تسهیل می نماید.

این وسیله از مواد گرید پزشکی ساخته شده و عاری از لاتکس و بیس فنول آ است.

4 پاسخ
 1. مازیار
  مازیار says:

  سلام، ممنونم از مطب خوبتون. ممکنه بفرمایید کدوم یک از این محصولات در ایران موجوده و چطور باید تهیه کرد؟

  پاسخ
  • صبامد
   صبامد says:

   با سلام در حال حاظر هم قطعه دهانی ضد خروپف و هم زبان گیر ضد خروپف موجود میباشد جهت سفارش میتوانید، با شماره 66461191 تماس بگیرید.

   پاسخ
  • صبامد
   صبامد says:

   سلام مارک Good morning snore solution فعلا در ایران نیست اما نمونه مشابه این محصول در حال حاظر موجود میباشد. برای تهیه میتوانید با شماره تلفن های شرکت تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *