درباره ما

شرکت مهندسی پزشکی صبا تجهیز سبلان در فروردین سال ۱۳۹۱ با هدف طراحی و تولید تست های بویایی تاسیس گردید و در ادامه حوزه فعالیت خود را به زمینه محصولات خواب و تنفسی، نورورولوژی و بینایی سنجی گسترش داد.

تحقیق بر روی نانو و میکروکپسولها از سال ۱۳۸۹ توسط خانم دکتر صفا طاهرخانی آغاز گشت. نتیجه موفقیت آمیز این تحقیقات  منجر به تولید «آزمون تشخیص بویایی ایران» برگرفته از تست تشخیص بویایی دانشگاه پنسلوانیا (UPSIT) گردید. این محصول پس طی مراحل استانداردسازی زیر نظر متخصصین دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سال ۱۳۹۱ موفق به اخذ پروانه ساخت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

شرکت مهندسی پزشکی صبا تجهیز سبلان به عنوان تنها تولیدکننده تست های بویایی و چشایی در ایران، از بهمن سال ۱۳۹۲ به عضویت مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر درآمد. این شرکت در خرداد سال ۱۳۹۳ گواهی دانش بنیان نوپا را دریافت کرد و در مرداد ۱۳۹۵ به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی نوع ۱، مورد تأیید کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان قرار گرفت.

این شرکت در حال حاضر، به واسطه ارتباط نزدیک با پزشکان متخصص و تعامل با مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و نیز با تکیه بر توان علمی نخبگان این رشته به دنبال بهبود کیفیت محصولات وخدمات ارائه شده به بیماران، مراکز درمانی، مراکز آموزشی و…میباشد.

درباره شرکت پزشکی صبامد