درباره ما

شرکت مهندسی پزشکی صبا تجهیز سبلان در فروردین سال 1391 با هدف طراحی و تولید تست های بویایی تاسیس گردید و در ادامه حوزه فعالیت خود را به زمینه محصولات خواب و تنفسی، نورورولوژی و بینایی سنجی گسترش داد.

تحقیق بر روی نانو و میکروکپسولها از سال 1389 توسط خانم دکتر صفا طاهرخانی آغاز گشت. نتیجه موفقیت آمیز این تحقیقات  منجر به تولید «آزمون تشخیص بویایی ایران» برگرفته از تست تشخیص بویایی دانشگاه پنسلوانیا (UPSIT) گردید. این محصول پس طی مراحل استانداردسازی زیر نظر متخصصین دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سال 1391 موفق به اخذ پروانه ساخت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

شرکت مهندسی پزشکی صبا تجهیز سبلان به عنوان تنها تولیدکننده تست های بویایی و چشایی در ایران، از بهمن سال 1392 به عضویت مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر درآمد. این شرکت در خرداد سال 1393 گواهی دانش بنیان نوپا را دریافت کرد و در مرداد 1395 به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی نوع 1، مورد تأیید کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان قرار گرفت.

این شرکت در حال حاضر، به واسطه ارتباط نزدیک با پزشکان متخصص و تعامل با مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و نیز با تکیه بر توان علمی نخبگان این رشته به دنبال بهبود کیفیت محصولات وخدمات ارائه شده به بیماران، مراکز درمانی، مراکز آموزشی و…میباشد.

درباره شرکت پزشکی صبامد