تست خواب

تست خواب

در صورت تمایل به انجام تست خواب میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دستگاه های ساده ضد خروپف کدامند؟

اختلال خواب چیست؟

سی پپ چیست؟

تست خواب چیست و کجا انجام میشود؟

آیا من نیاز به انجام تست خواب دارم؟

خواب مناسب مستلزم باز بودن مجاری هوایی فوقانی و تحتانی میباشد ،در صورت باز نبودن آنها نیاز است فرد تحت نظر پزشک قرار گرفته و برحسب مشکلات موجود درمان مناسب به او ارائه گردد. تست خواب که تحت عنوان پلی سومنوگرافی و پلی گرافی نیز شناخته میشود،تستی تشخیصی است که به پزشک کمک میکند اختلالات تنفسی و مشکلات خواب افراد مانند بی خوابی مزمن،خواب بسیار عمیق، آپنه خواب، خروپف،پای بی قرار،تغییر ناگهانی در مراحل خواب ،افت سطح اکسیژن تغییرات ضربان قلب و سایر  به مشکلات را شناسایی کند.

 

 

تست خواب

چه کسانی نیاز به انجام این تست دارند؟

اختلال خواب در افراد مختلف بشکل های گوناگونی ظاهر میشود. در برخی از افراد این نشانه ها بصورت مانند خروپف تنگی و قطعی نفس و بیقراری…بروز میکنند  و بعضی دیگر از سردردهای صبحگاهی خواب آلودگی در طول روز بیحالی و بیحوصلگی افسردگی فراموش کردن مطالب تنگی نفس در هنگام راه رفتن شکایت دارند.

بطور کلی میتوان گفت دیده شدن حداقل 3مورد موارد ذکر شده نشانه اختلال خواب است و نیاز سریع به بررسی دارد.

این تست کجا و چگونه انجام میگیرد؟

این تست در کلینیک های تخصصی انجام میگردد.بدین ترتیب که بیمار طبق دستور پزشک یک شب در کلینیک خواب بستری شده و نشانه های او بررسی میگردد. این تست تخصصی که با اتصال  تعداد مشخصی لید به بدن فرد انجام میگردد سیگنال های مغزی،قلبی و عضلانی،افت سطح اکسیژن تعداد و نوع آپنه خواب و موارد دیگری را مورد بررسی قرار میدهد.

تست خواب

آیا در منزل میتوان تست را انجام داد؟

بسیاری از افراد بدلیل تغیر مکان در شب تست  قادر به خوابیدن نیستند ، همچنین برخی دچار استرس های شدید شده و این اتفاق در نتیجه آنها اثرمیگذارد، لذا این افراد ترجیح میدهند تست خود را در منزل انجام دهند.این نوع تست فاقد لیدهای سنجش سیگنال مغزی و عضلانی است اما در آن تعداد آپنه به تفکیک نوع ، کاهش سطح اکسیژن و تغییزات ضربان قلب مشخص میگردد ،  لذا بسیاری از پزشکان نتیجه آنرا قابل استناد میدانند.

هزینه تست خواب چقدر است؟

با توجه به مرکز انجام دهنده ( کلینک خواب بیمارستان،کلینیک خواب خصوصی و انجام تست خواب در منزل ) هزینه انجام میتواند متفاوت باشد.

 

 

 

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] یکی از راه های جدید درمان خروپف ،رفع خلط شبانه و بهبود کیفیت خواب افراد مبتلا به خروپف “بدون استفاده از دارو” است. نوار […]

  2. […] نیز خروپف می‌نمایند، بسیار مؤثر است. دراین افراد، علت اصلی خروپف وجود مشکل در عبور جریان هوا از مجرای بینی است. دستگاه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *