تست خواب

دستگاه های درمان خروپف

تماس با کارشناس

۰۲۱۶۶۱۷۵۷۶۰  و ۰۲۱۶۶۴۶۱۱۹۱

علت خروپف شبانه شما چیست؟

کدام محصول بهترین درمان برای خروپف شماست؟

کدام محصول بهترین درمان برای خروپف شماست؟

از آنجا که انواع مختلفی از خروپف (با علل مختلفی برای خروپف شبانه ) وجود دارد در نتیجه ابزارهای ضد خروپف متفاوتی نیزجهت درمان آنها وجود دارند.در ادامه به بررسی دلایل مختلف خروپف و درمان های جدید خروپف با توجه به دلیل آن میپردازیم:

  1. خروپف از بینی nasal snoring
  2. خروپف از دهان mouth snoring
  3. خروپف از حنجره    pharyngeal snoring
  4. خروپف بخاطر افتادگی زبان tongue snoring

با نکاتی که در ادامه ذکر میکنیم (بررسی عادات خواب و علائم خروپف) این امکان برای شما بوجود خواهد آمد که دلیل اصلی خود را پیدا کرده و کاربردی ترین ابزار ضد خروپف را انتخاب نمایید.(در صورتی که دچار قطع تنفس هستید توصیه میگردد به پزشک متخصص خواب و یا گوش و حلق و بینی مراجعه کنید)

خروپف از بینی nasal snore 

بررسی

 

علائم در طول روز 

 

علت خروپف شبانه

 

درمان جدید خروپف 

صدای ممتد و لرزان

دشواری در تنفس از بینی

 

خشکی بینی- آلرژی 

سرماخوردگی- سردرد – انحراف بینی

 

چسب ضدخروپف

نوزونت ضدخروپف

گیره بینی ضدخروپف

 

خروپف از دهان mouth snoring

 بررسی

 

علت خروپف شبانه

 

درمان جدید خروپف 

قالبا خروپف با دهان بسته در این مورد رخ نمیدهد.

سعی کنید با دهان بسته صدای خروپف

خود را تقلید کنید.اگر این صدا با صدای خروپف شبانه

شما متفاوت بود،احتمالا شما مبتلا به خروپف از دهان میباشید.

بسته شدن راه گلو

بسته بودن راه بینی

بزرگی زبان کوچک

 

چانه بندخروپف

پلاک ضدخروپف

چسب ضدخروپف

 

 

 

 خروپف ناشی از افتادگی زبان tongue snoring

بررسی

 

علت خروپف شبانه

 

درمان جدید خروپف 

شبیه به صدای خروپف ناشی

 از بسته بودن راه بینی اما بسیار

بلندتر میباشد.

(صدای ممتد و لرزان)

 

خوابیدن به پشت 

  (supine position)   

شل شدگی عضلات زبان

 

زبان گیر ضدخروپف 

کمربندضدخروپف

 

         

 

 

 

معرفی دستگاه های برتر ضد خروپف سال۲۰۱۹

درمان جدید خروپف چیست؟

 

این دستگاه  درمان خروپف شبانه که به نامهای چسب بینی، نوار بینی، نوار ضد خروپف و یا نوار تخلیه بینی نیز شناخته می‌شود، یکی از راه های جدید درمان خروپف ،رفع خلط شبانه و بهبود کیفیت خواب افراد مبتلا به خروپف “بدون استفاده از دارو” است. نوار بینی از موادی انعطاف پذیر و شبه فنری ساخته شده که دقیقا بالای سوراخ بینی قرار گرفته و بدلیل چسبندگی خود کاملا برروی بینی تثبیت می‌شود. این چسب ضدخروپف به دلیل تمایل به بازگشت به حالت اولیه، سوراخ‌های بینی را به بالا کشیده و راه هوایی را باز نگه می دارد. درنتیجه، سینوس های ملتهب باز شده و تنفس آسان‌ تر می‌گردد. نوارهای بینی به رفع خلط های بینی ناشی از سرماخوردگی، آلرژی و یا انحراف تیغه میانی بینی (سپتوم) کمک کرده و خروپف ناشی از خلط بینی شبانه را کاهش می‌دهد.این چسب ها بعنوان یکی از ابزار های  جدید درمان خروپف مورد استفاده قرار میگیرند.

 

.

این دستگاه جلوگیری از خروپف ،مناسب برای از انواع خفیف تا متوسط آپنه انسدادی خواب ،بروکسیم، دندان قروچه و TMJ ( اختلالات مفصل مندیبولار ) مناسب میباشد. Sleep Aid mouthpiece به آرامی فک پایین را به جلو می راند و از این طریق راه هوایی را متسع میکند .این  دستگاه درمان جدید خروپف از مواد گرید پزشکی ساخته شده و عاری از لاتکس و بیس فنول آ است.

 

نوزوونت ( Nose vents )، یکی از رایج ترین و پراستفاده ترین دستگاه های درمان خروپف است. به‌کاربردن این وسیله ضد خروپف برای افرادی که در خواب با دهان بسته نیز خروپف می‌نمایند، بسیار مؤثر است. دراین افراد، علت اصلی خروپف وجود مشکل در عبور جریان هوا از مجرای بینی است.  نوزونت به‌ راحتی در بینی قرارگرفته و با تسهیل عبور جریان هوایی از بینی و درنتیجه تنفس راحت‌تر، مانع خروپف شده و به خواب آرام و بی‌صدا کمک می‌کند.به کار بردن دستگاه ضد خروپف نوزونت از طریق به حداکثر رساندن جریان هوای درون مسیرهای هوایی بینی، سبب توقف فوری خروپف می‌شود.

چانه ‌بند ضدخروپف  با بسته نگه داشتن دهان هنگام خواب از خروپف جلوگیری میکند و یکی از راه های جدید درمان خروپف محسوب میگردد.یکی از کاربرد های این دستگاه درمان خروپف ، برای بیمارانی است که از دستگاه های کمک تنفسی سی پپ و یا بای پپ استفاده میکنند و تمایل دارند بجای استفاده از ماسک های دهان و بینی ، فقط از ماسک های بینی استفاده کنند لذا برای بسته ماندن دهان در طول شب نیاز به چانه بند دارند

چانه بند ضد خروپف

با خوابیدن طاق باز، نیروی گرانش بر بافت نرم گلو تاثیر گذاشته و با پایین کشیدن آن، راه هوایی فرد را باریک می‌کند. اینانسداد راه هوایی سبب می‌شود فرد خروپف کند. استفاده‌از کمربند ضد خروپف ( Anti snore belt ) مانع طاق باز خوابیدن فرد حتی به‌ صورت ناخودآگاه شده و ازاین‌ طریق، خروپف وی را کاهش می‌دهد.کمربند ضد خروپف باعث می‌شود پس‌از غلت زدن به بدن فرد فشار وارد شود و درنتیجه او را مجبور به خوابیدن بر پهلو می‌نماید. بدین ترتیب، خواب او به طبیعی‌ترین شکل ممکن اصلاح شده و اختلالات خواب خود فرد و نیز اطرافیان او به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.

در برخی افراد علت خروپف شبانه و حتی آپنه خواب افتادن زبان در گلو و مسدود شدن راه هوایی میباشد.لذا زبان گیر یا نگهدارنده زبان علاوه بر درمان خروپف و کاهش آن ، به درمان آپنه تنفسی ضعیف تا متوسط نیز کمک میکند. بدین ترتیب که به آرامی زبان را به جلو رانده و از افتادن آن به عقب گلو و انسداد راه هوایی جلوگیری کرده و از این طریق به درمان خرخر کمک می کند.طراحی این وسیله جدید درمان خروپف بگونه ای بوده که بدون تاثیرپذیری از سایز و فرم دهان فرد قابل استفاده است. بعلاوه، بدلیل درگیر نکردن فک ، پس از استفاده درد یا ناراحتی فک را به دنبال ندارد.

 

رسپیراتور یکی از درمان های خروپف شبانه  است که با حداکثر کردن جریان هوا و کمک به تنفس راحت و طبیعی در خواب، می تواند از خروپف جلوگیری کرده و از این طریق کیفیت خواب و زندگی شما را بهبود بخشد.رسپیراتور بعنوان یکی از  دستگاه های ضدخروپف مورد استفاده قرار میگیرد.

  • دارای فیلتر برای تصفیه‌ی گازهای مضر و گرد و غبار هوا
  • طراحی شده برای قرارگیری راحت در سوراخهای بینی بدون ایجاد احساس ناراحتی
  • دارای جنس سیلیکونی نرم و ABS، برای گذاشتن و برداشتن آسان
  • موثر و مفید برای بیماران دچار آسم
  • مناسب برای استفاده در محیط‌های داخلی، خارجی، بیمارستانها و …

رسپیراتور

گیره ضد خروپف یا گیره بینی ( Nose clip ) وسیله ای سیلیکونی ساده است که در ورودی بینی قرار گرفته و دارای دو مگنت میباشد  این دستگاه ضدخروپف با وارد کردن فشار به سپتوم بینی، مسیر عبور جریان اکسیژن را باز نگه داشته و به تنفس بهتر در طول شب کمک می کند. گیره بینی بعنوان یکی از ابزار های درمان خروپف شیانه مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

استفاده هم زمان از دو دستگاه درمان خروپف جهت افزایش اثرگذاریدستگاه درمان خروپف نوزونت

پلاک خروپف

+

دستگاه ضد خروپف نوزونت

پلاک خروپف

+

گیره بینی رفع خروپف

پلاک خروپف

+

چسب ضدخروپف 

چانه بند ضدخروپف

+

دستگاه ضدخروپف نوزونت 

چانه بند ضدخروپف

+

گیره بینی رفع خروپف

چانه بند ضدخروپف

+

چسب خروپف

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *