تست خواب

دستگاه های درمان خروپف

 

 خرید جدیدترین دستگاه های خروپف

پلاک ضدخروپف                                  کمربند ضدخروپف

 

گیره بینی ضدخروپف                 چانه بند ضدخروپف

 

تماس با کارشناس

۰۲۱۶۶۱۷۵۷۶۰ و ۰۲۱۶۶۱۷۷۵۷۸

معرفی دستگاه های برتر ضد خروپف سال ۲۰۱۸

درمان جدید خروپف چیست؟

 

این دستگاه  درمان خروپف شبانه که به نامهای چسب بینی، نوار بینی، نوار ضد خروپف و یا نوار تخلیه بینی نیز شناخته می‌شود، یکی از راه های جدید درمان خروپف ،رفع خلط شبانه و بهبود کیفیت خواب افراد مبتلا به خروپف “بدون استفاده از دارو” است. نوار بینی از موادی انعطاف پذیر و شبه فنری ساخته شده که دقیقا بالای سوراخ بینی قرار گرفته و بدلیل چسبندگی خود کاملا برروی بینی تثبیت می‌شود. این چسب ضدخروپف بهدلیل تمایل به بازگشت به حالت اولیه، سوراخ‌های بینی را به بالا کشیده و راه هوایی را باز نگه می دارد. درنتیجه، سینوس های ملتهب باز شده و تنفس آسان‌تر می‌گردد. نوارهای بینی به رفع خلط های بینی ناشی از سرماخوردگی، آلرژی و یا انحراف تیغه میانی بینی (سپتوم) کمک کرده و خروپف ناشی از خلط بینی شبانه را کاهش می‌دهد.این چسب ها بعنوان یکی از ابزار های درمان خروپف مورد استفاده قرار میگیرند.

 

.

این دستگاه جلوگیری از خروپف ،مناسب برای از انواع خفیف تا متوسط آپنه انسدادی خواب ،بروکسیم، دندان قروچه و TMJ ( اختلالات مفصل مندیبولار ) مناسب میباشد. Sleep Aid mouthpiece به آرامی فک پایین را به جلو می راند و از این طریق راه هوایی را متسع میکند .این  دستگاه درمان خروپف از مواد گرید پزشکی ساخته شده و عاری از لاتکس و بیس فنول آ است.

 

نوزوونت ( Nose vents )، یکی از رایج ترین و پراستفاده ترین دستگاه های درمان خروپف است. به‌کاربردن این وسیله ضد خروپف برای افرادی که در خواب با دهان بسته نیز خروپف می‌نمایند، بسیار مؤثر است. دراین افراد، علت اصلی خروپف وجود مشکل در عبور جریان هوا از مجرای بینی است.  نوزونت به‌ راحتی در بینی قرارگرفته و با تسهیل عبور جریان هوایی از بینی و درنتیجه تنفس راحت‌تر، مانع خروپف شده و به خواب آرام و بی‌صدا کمک می‌کند.به کار بردن دستگاه ضد خروپف نوزونت از طریق به حداکثر رساندن جریان هوای درون مسیرهای هوایی بینی، سبب توقف فوری خروپف می‌شود.

چانه ‌بند ضدخروپف  با بسته نگه داشتن دهان هنگام خواب از خروپف جلوگیری میکند و یکی از راه های جدید درمان خروپف محسوب میگردد.یکی از کاربرد های این دستگاه درمان خروپف ، برای بیمارانی است که از دستگاه های کمک تنفسی سی پپ و یا بای پپ استفاده میکنند و تمایل دارند بجای استفاده از ماسک های دهان و بینی ، فقط از ماسک های بینی استفاده کنند لذا برای بسته ماندن دهان در طول شب نیاز به چانه بند دارند

چانه بند ضد خروپف

با خوابیدن طاق باز، نیروی گرانش بر بافت نرم گلو تاثیر گذاشته و با پایین کشیدن آن، راه هوایی فرد را باریک می‌کند. اینانسداد راه هوایی سبب می‌شود فرد خروپف کند. استفاده‌از کمربند ضد خروپف ( Anti snore belt ) مانع طاق باز خوابیدن فرد حتی به‌ صورت ناخودآگاه شده و ازاین‌ طریق، خروپف وی را کاهش می‌دهد.کمربند ضد خروپف باعث می‌شود پس‌از غلت زدن به بدن فرد فشار وارد شود و درنتیجه او را مجبور به خوابیدن بر پهلو می‌نماید. بدین ترتیب، خواب او به طبیعی‌ترین شکل ممکن اصلاح شده و اختلالات خواب خود فرد و نیز اطرافیان او به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.

 

این دستگاه درمان خروپف ( پلاک ضدخروپف ) بهترین دستگاه جلوگیری از خروپف به انتخاب کاربران در سال۲۰۱۸ میباشد. دهانی ضد خروپف  به آرامی فک پایین را به جلو می راند تا راه هوایی فرد را باز نگه دارد. جریان هوای بهبود یافته خروپف را کم کرده و به فرد اجازه می دهد در خواب راحت تر نفس بکشد. این دستگاه جلوگیری از خروپف قابل قالب گیری و تنظیم بوده، اندازه یا شکل دهان فرد اختلالی در عملکرد آن ایجاد نمی کند . امکان بازتر شدن دهانی جهت افزایش هوای ورودی وجود دارد.

علت خروپف شبانه با دهان بسته چیست؟

 آیا این وسیله میتواند از خروپف با دهان بسته جلوگیری نماید؟

در بسیاری از مواقع صدای خروپف بعلت بسته شدن راه هوایی گلو و تلاش فرد برای تنفس بهتر میباشد.

همانطور که گفته شد این وسیله با جلو آوردن فک میتواند راه هوایی را باز نگه داشته و به درمان خروپف شبانه کمک نماید.

درمان خروپف

نوع دیگری از پلاک های ضدخروپف مربوط به شرکت snorerx Mad میباشد.یکی از تفاوت های عمده این پلاک خروپف با سایر محصولات مشابه قرارگیری بهتری در داخل دهان دارد که این ویژگی استفاده از آنرا برای طیف گسترده تری از بیماران دچار آپنه خواب آسان ساخته است.یکی دیگر از ویژگی های بارز این پلاک امکان قالب گیری در هر شب استفاده میباشد.

پلاک ضدخروپف

زبان گیر یا نگهدارنده زبان علاوه بر درمان خروپف و کاهش آن ، به درمان آپنه تنفسی ضعیف تا متوسط نیز کمک میکند. بدین ترتیب که به آرامی زبان را به جلو رانده و از افتادن آن به عقب گلو و انسداد راه هوایی جلوگیری کرده و از این طریق به درمان خرخر کمک می کند.طراحی این وسیله جدید درمان خروپف بگونه ای بوده که بدون تاثیرپذیری از سایز و فرم دهان فرد قابل استفاده است. بعلاوه، بدلیل درگیر نکردن فک ، پس از استفاده درد یا ناراحتی فک را به دنبال ندارد.

این دستگاه ضدخروپف  فک پایین را به جلو رانده و نیاز به قالب گیری ندارد. در این محصول دو قطعه متفاوت وجود دارد. اگر قطعه اول نتیجه دلخواه را ایجاد نکرد، قطعه دوم فک را بیشتر به جلو هدایت می کند. استفاده از این دستگاه ضدخروپف مانع حرکت فک نشده و خوابیدن فرد را تحت تاثیر قرار نمی دهد. ZQuiet بعنوان وسیله پزشکی کلاس ۲ در FDA به ثبت رسیده است.

درمان خروپف

رسپیراتور یکی از درمان های خروپف شبانه  است که با حداکثر کردن جریان هوا و کمک به تنفس راحت و طبیعی در خواب، می تواند از خروپف جلوگیری کرده و از این طریق کیفیت خواب و زندگی شما را بهبود بخشد.رسپیراتور بعنوان یکی از  دستگاه های ضدخروپف مورد استفاده قرار میگیرد.

  • دارای فیلتر برای تصفیه‌ی گازهای مضر و گرد و غبار هوا
  • طراحی شده برای قرارگیری راحت در سوراخهای بینی بدون ایجاد احساس ناراحتی
  • دارای جنس سیلیکونی نرم و ABS، برای گذاشتن و برداشتن آسان
  • موثر و مفید برای بیماران دچار آسم
  • مناسب برای استفاده در محیط‌های داخلی، خارجی، بیمارستانها و …

رسپیراتور

گیره ضد خروپف یا گیره بینی ( Nose clip ) وسیله ای سیلیکونی ساده است که در ورودی بینی قرار گرفته و دارای دو مگنت میباشد  این دستگاه ضدخروپف با وارد کردن فشار به سپتوم بینی، مسیر عبور جریان اکسیژن را باز نگه داشته و به تنفس بهتر در طول شب کمک می کند. گیره بینی بعنوان یکی از ابزار های درمان خروپف شیانه مورد استفاده قرار میگیرد.

  • قطره بینی ضدخروپف

قطره خروپف بعنوان یکی از بهترین درمان های خروپف شبانه (در صورتی که طول درمان کوتاه باشد برای مثال زمانی که مجاری تنفسی بعلت آلرژی بسته شده و باعث ایجاد خروپف گردیده است)  توصیه میگردد.در بسیاری از موارد استفاده از قطره خروپف همراه پلاک ضدخروپف توصیه میگردد،زیرا همزمان با باز شدن مجاری بینی،مجاری حلق نیز باز میگردد لذا خروپف تاحد بسیار زیادی رفع میگردد.

قطره ضدخروپف

استفاده همزمان از دو دستگاه درمان خروپف جهت افزایش اثرگذاری

تمرینات میوفانکشنال جهت بهبود آپنه انسدادی خواب

در کنار استفاده از این  دستگاه های ضدخروپف، تمریناتی به نام تمرینات میوفانکشنال نیز وجود دارد که با انجام آنها قدرت عضلات بازکننده حلق افزایش یافته و درنتیجه شدت آپنه تا حدود ۵۰درصد کم می‌گردد. متعاقبا، خروپف و سایر عوارض آپنه انسدادی، مانند سکته‌های قلبی یا مغزی کاهش یافته و کیفیت زندگی فرد تا حد بسیاری افزایش خواهدیافت.

علت خروپف چیست؟

علت تنگی نفس در شب و هنگام دراز کشیدن و خواب چه میباشد؟

صداهای بلند و ناهنجاری که طی خواب ایجاد میشوند و علت آنها ایجاد ارتعاش و ویبره در بافتهای گلو (حلق) توسط جریان هواست. حدود نیمی از تمامی افراد در مراحلی از زندگی خود خروپف کرده اند، اگرچه، خروپف در مردان شایعتر بوده و باافزایش سن بیشترهم میشود (اغلب ۷۰ ساله ها خروپف میکنند). حدود ۴۰ درصد مردان بالغ خروپف کرده و این میزان در زنان ۲۴ درصدست.

طاق باز خوابیدن احتمال خروپف را بیشترمیکند. همچنین استراحت ماهیچه های گلو دراثر مصرف الکل یا گرفتگی گلوی متعاقب سرماخوردگی یا آلرژی نیز می‌توانند باعث ایجاد خروپف گردند. علاوه بر خود فرد، خروپف مزاحم اطرافیان وی نیز خواهدبود. گاهی صدای خروپف آنقدر بلندست که خود شخص رابیدار میکند، بعلاوه، باعث خشکی دهان یا گلوی ملتهب نیز میگردد.

خروپف و راه های درمان خروپف

خروپف خفیف معمولا بر کیفیت خواب فرد اثری ندارد، اما خروپف شدید ممکن است با آپنه انسدادی خواب همراه بوده و فاکتور خطری برای سکته و بیماریهای قلبی، دیابت و بسیاری دیگراز مشکلات سلامت باشد. با اینحال، گاهی خروپف تنها دراثر انسداد راه تنفسی از بینی یا دهانپنه خواب یکی از علل خروپف با دهان بسته میباشد)  که دراین صورت،با استفاده‌ از برخی دستگاه های جلوگیری از خروپف که در بالا به آنها اشاره شد میتوان آنرا برطرف نمود. بطور مثال، نوزونت ضدخروپف با بازنگه داشتن پره های بینی در زمان خواب، جریان هوای عبوری را افزایش میدهد.

تحقیقات اخیر در رابطه با آپنه خواب و عدم رفع آن در طول زمان :

آپنه خواب و اثرات آن بر سیستم گردش خون

سال ۲۰۱۶ در دانشگاه بریتیش کلمبیا طی یک تحقیق اثر آپنه خواب بر سیستم گردش خون مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق مشخص گردید چنانچه یک فرد بالغ و سالم تنها ۶ ساعت تحت شرایط مشابه آپنه خواب قرار بگیرد توانایی بدن فرد برای تنظیم صحیح فشار خون دچار مشکل می شود. همچنین مشخص شد که آپنه خواب باعث تغییرات جریان خون در پاها می شود که در صورت ادامه ی این روند می تواند فرد را دچار مشکلات قلبی عروقی کند.

آپنه خواب و اثرات آن بر کودکان

سال ۲۰۱۷ تحقیقی در دانشگاه شیکاگو بر روی دو گروه از کودکان ۷ تا ۱۱ سال انجام گرفت. یک گروه از کودکان دچار آپنه خواب بوده و گروه دوم شب ها خواب عادی و کافی داشتند. نتایج این تحقیق نشان داد که کودکان مبتلا به آپنه خواب دچار کاهش ماده خاکستری و سلول های مغزی به ویژه در ناحیه ی مربوط به وظایف شناختی مغز می شوند.

آپنه خواب و اثرات آن بر پیشروی دیابت

در سال ۲۰۱۷ در یک تحقیق که بر روی افرادی دارای دیابت نوع دو  انجام شد، مشخص گردید آپنه خواب می تواند به عنوان یک عامل مستقل موثر در کاهش یا از دست رفتن بینایی افراد دیابتی باشد. همچنین در این تحقیق مشخص شد افرادی که از دستگاه های تنفسی برای درمان آپنه خواب استفاده می کنند خطر کاهش بینایی نیز کم تر می شود. از آن جا که دیابت نوع دو و آپنه خواب از شایع ترین بیماری ها می باشند. توجه به این بیماری ها و تشخیص زود هنگام و درمان آن ها یک امر حیاتی می است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *