درمان خروپف شبانه

خروپف در کودکان

 خروپف در کودکان

 تحقیقات نشان میدهد بطور میانگین نیمی از کودکان در موقعت های متفاوت و 9%آنان بصورت مداوم دچار خروپف میگردند این خروپف ها منجر به ایجاد اختلال در خواب کودک شده و اثرات منفی را بدنبال خواهند داشت. علت خروپف در کودکان با بزرگسالان متفاوت بوده که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:
.

پولیپ بینی

شایع ترین علت خروپف در کودکان پلیپ بینی و یا انسداد راه هوایی بینی در آنها میباشد.در این کودکان غشا مخاطی پهن تر از حالت عادی شده و منجر به تنگ شدن راه عبور هوا میگردد. این مشکل از طریق جراحی قابل رفع است.

 لوزه

در اوایل کودکی سیستم لنفاتیک اولین دیواره دفاعی بدن در مقابل جرم و آلودگی هایی میباشد که از دهان و بینی وارد بدن میگردند. سیستم لنفاتیک شامل دو نوع لوزه میباشد. لوزه کامی و لوزه حلقوی در کودکان بعلت نرم بودن بافت ها لوزه بعلت عبور هوا و مقاوت در مقابل ذرات، بسرعت شکل میگیرند و در برخی موراد بقدری بزرگ میشوند که راه هوایی کودک را تنگ و نفس کشیدن او را سخت نموده لذا منجر به ایجاد خروپف در وی میگردد. در بسیاری از موارد لوزه از طریق جراحی خارج میگردد تا تنفس کودک به حالت نرمال بازگردد.

چاقی

چاقی منجر به جمع شدن میزان بیش اندازه چربی در بدن کودک میگردد،مقداری از این چربی نیز در اطراف بافت گلو قرار گرفته و راه هوایی او را تنگ کرده و منجر به ایجاد خروپف میگردد.

آلودگی

با توجه به افزایش آلاینده ها و افزایش والدینی که دخانیات مصرف میکنند، امروزه کودکان بیش از پیش ار معرض دود و آلودگی قرار دارند.ورود این مواد به دهان و گلو آنها منجر به تولید بیش اندازه مخاط شده که این امر ورم گلو را بدنبال دارد.همانطور که پبشتر اشاره کردیم تنگ شدن مجاری تنفسی منجر به خروپف میگردد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *